About us

Ligmincha Czech Republic is a group of people devoted to the spiritual tradition of Yungdrung Bön, which is one of the five main schools of Tibetan Buddhism. The group was established in summer 2010, right after Tenzin Wangyal Rinpoche's visit to Prague. Members of the group receive the teachings from Tenzin Wangyal Rinpoche and the other teachers of Yungdrung Bön.

 

regular group practice

Every Sunday 17:00 - 18:30 at Lotus Centrum, Dlouhá 2, Prague 1.

 

contact

telefon: +420 776 836 712

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

facebook: https://www.facebook.com/Ligmincha-%C4%8Cesk%C3%A1-republika-193603830683738/

 

Publications in czech

TIBETSKÁ JÓGA SNU A SPÁNKU

Tato kniha je praktickou příručkou tibetských jóg bönisticko-buddhistické tradice, které nabízejí celou řadu velmi efektivních metod práce s myslí. Jóga snu patřila donedávna mezi tajné nauky Tibetu a v minulosti stejně jako dnes byla hlavní meditační praxí mnoha proslulých jóginů a mistrů meditace. V roce 2002 vydala DharmaGaia.

 

LÉČENÍ FORMOU, ENERGIÍ A SVĚTLEM

Pět elementů v tibetském šamanismu, tantře a dzogčhenu. Sebeléčením s pomocí metod tradice bönu můžeme proměnit náš život a přenést ho ze světa mrtvé hmoty a nepřehledných procesů do posvátné krajiny s nekonečnou pestrostí živých sil a bytostí. V roce 2005 vydala Dharmagaia. V květnu 2010 vyšel dotisk knihy.

 

ZÁZRAKY PŘIROZENÉ MYSLI

Podstata nauky dzogčhenu v původní tibetské tradici bön. Kniha poprvé v češtině představuje dzogčhen v bönu podle základního textu Žangžung ňängjü. “Základem je moudrost, která povstává sama ze sebe. Pět negativních emocí je projevem energie. Nahlížet na emoce jako na něco špatného je chybou. Ponechávat je v jejich přirozené podstatě je metodou, jak dosáhnout neduálního stavu osvobození, výsledkem čehož je překonání naděje i strachu.”  V roce 2009 vydala DharmaGaia.

 

TIBETSKÉ LÉČENÍ ZVUKEM

Meditační praxe zvaná Pět bojovnických slabik, se kterou tato kniha seznamuje, se opírá o sílu posvátných slabik A, OM, HUNG, RAM, DZA. Součástí knihy je i cd s řízenou meditací. V roce 2010 vydala Maitrea.

 

PROBOUZENÍ POSVÁTNÉHO TĚLA

Tenzin Wangyal Rinpočhe v knize Probouzení posvátného těla zpřístupňuje starobylá tibetská cvičení zapojující dech a pohyb. Jasným a srozumitelným jazykem popisuje teorii i praktickou aplikaci dvou velmi účinných meditačních technik, cvičení Devět očistných dechů a ca lung. Tato cvičení mohou změnit váš vztah k sobě samým i ke světu, ve kterém žijete. V roce 2013 vydala Pragma.